Tę książkę możesz wypożyczyć z naszej biblioteki partnerskiej!
Książka dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.
Znakomita monografia jednego z najsłynniejszych rodów włoskich, napisana przez znanego brytyjskiego historyka Renesansu. Przybliża niezwykłe, wypełnione chwalebnymi czynami, ale i okrutnymi zbrodniami dzieje kolejnych pokoleń Medyceuszy. Kierowali oni losami Florencji od XV w. do 1737 r. Wywarli niezatarty wpływ na oblicze włoskiego, a tym samym europejskiego Renesansu. Trudniąc się kupiectwem i bankierstwem, zgromadzili ogromny majątek, a następnie w wyniku korzystnie zawartych małżeństw, znaleźli się w gronie największych rodów Europy. Doprowadzili Florencję do rozkwitu, ale jednocześnie zmienili ją w państwo wybitnie autokratyczne. Z rodu Medyceuszy wywodziło się wielu znakomitych władców i papieży. Byli wśród nich także wielkiej klasy patroni sztuki, literatury i nauki. Tyrania, lubieżność, nepotyzm, rywalizacja wewnątrz klanu oraz zbrodnie Medyceuszy osiągnęły apogeum w XVII i XVIII w. [Opis wydawcy]
Książka dostępna w zasobach: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu (2) Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy (5)