New items
Hektor pies dyrektor
Krew z krwi
Cienie zła
Antoś
Jedna kropla deszczu
 
Krakowska Książka Miesiąca
Na Szewskiej : sprawa Stanisława Pyjasa
Żagiel na przełęczy : opowieść o innej Toskanii
Słoneczna ruleta : wiersze przebrane z lat 1969-2020
O czynniku kompozycji w planowaniu przestrzeni
Karły pod krzyżem : nowohucki kwiecień '60
 
Nagroda Żółtej Ciżemki - nagrody i nominacje
Uciekaj
Mitologia : przygody słowiańskich bogów
Gen i już! : opowieść o Stefanie Banachu
Ten i tamten las
Stan splątania
 
Rekomendacje Biblioteki Kraków
Młodość : wyznania nastolatków
Dwa królestwa i wielkie morze
Witaj, smutku
Ostateczne rozwiązania : ludobójcy i ich dzieło
Wąż i tęcza : voodoo, zombie i tajne stowarzyszenia na Haiti
 
#Ogarniam Życie
Arka Czasu czyli Wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz i wstecz
Piąta z kwartetu
Król
Gwiazd naszych wina
Pozłacana rybka
 
Audiobooki
Królewski relaks
Ostatni sędzia
Ciocia Jadzia w PRL-u
Turban mistrza Mansura : opowieści sufickie dla mówców i przywódców
Operacja Rafael
 
Duże Litery
Pierwsza miłość
Katharine Hepburn
Więcej niż tysiąc słów
Dowiesz się ostatnia
Ostatni dowód
 
Gry
Eksplodujące kotki : imprezka
Polska quiz : miasta i krainy [Gra]
Akcja segregacja : pogromcy śmieci
Łowcy skarbów
Labyrinth 3D
 
Czytaki
Zmiana
Synowie i kochankowie
Czerwień naszyjnika
Czarny ogród
Zwrotnik Raka
 
Książki w języku angielskim
wounded woman : healing the father-daughter relationship
No cover
Letters to a young catholic
Freddie and the fairy
No cover
Babylon revisted and other stories
Ugly Duckling
 
Książki w języku chorwackim
Lirika
Izabrana djela
Crni smiješak ; Pripovijetke ; Putopisi ; Čovjek u riječi
Sve o vjetrenjačama
Apartman 102
 
Książki w języku francuskim
Le chiffre des soeurs
Le sceptre d'Ottokar
Ma maman, une extraterrestre?
Le grand voyage
 
Książki w języku hiszpańskim
Cuentos españoles
No cover
Las inquietudes de shanti Andía
Mario Muchnik, el fotógrafo
No cover
La sombra del viento
No cover
carnaval
 
Książki w języku litewskim
Medėja ir jos vaikai
Papasakok man apie tobulą dieną
Piktas vilkas
Panelė Fransina : romanas
Aš čia : romanas
 
Książki w języku niemieckim
Herkunft
No cover
Gespenstkrach um Mitternacht
Spiel : Factten seiner Ideengeschichte
fliehendes Pferd : Novelle
Schimmelreiter : Novelle
 
Książki w języku rosyjskim
No cover
Aleksej Kondrat'evič Savrasov : žizn' i tvorčestvo
No cover
Sobranie sočinenij v desâti tomah. T. 8,
No cover
Kapitanskaâ dočka
No cover
Anna na szyi
Cifry i sčët
 
Książki w języku ukraińskim
Nìčnij postoâlecʹ
Taêmnij agent Porča ì kozak Morozenko ; Taêmnicì lìseû "Kondor"
Pomìž dvoh orlìv : roman
Mìâ ì mìsâčne zatemnennâ
Kazki pro princìv ta princes
 
Audiobooki dla niewidomych i słabowidzących - format DAISY
12 x śmierć
No cover
Martwa natura z krukami
Innego cudu nie będzie
No cover
Bezimienni
No cover
Złoto Inków
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Airport Library – Odlotowa Biblioteka na lotnisku w Balicach!

W hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem.

Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian.

Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie.

Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie bookcrossingowej. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozpowszechniane są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.

#52tygodniezBibliotekąKraków 2023 – dołącz do wyzwania czytelniczego!

Już po raz trzeci rusza akcja #52tygodniezBibliotekąKraków! Będą niespodzianki, znani goście i specjalna lista dla dzieci!

Wyzwanie #52tygodniezBibliotekąKraków wciągnęło wielu naszych czytelników. Po raz trzeci postanowiliśmy wyruszyć z kolejną edycją – już trzecią! Na naszej Facebookowej grupie #52tygodniezBibliotekąKraków – wyzwanie czytelnicze 2023 wymieniamy się książkowskazami oraz czytelniczymi sukcesami. Nasza grupa to jednocześnie internetowa bezpieczna przestrzeń, pozwalająca na wymianę opinii oraz czytelnicze mięsne dyskusje!

Akcja trwa cały rok. Jej celem jest przeczytanie 52 książek w 52 tygodnie. By nieco pomóc, stworzyliśmy listę 52 kategorii, na których można się opierać przez całe wyzwanie. Co tydzień na grupie na FB będzie pojawiał się post z naszym książkowskazem 🙂 Odwiedzą nas znani i lubiani goście i gościnie. Kto będzie? Słodka tajemnica! 😉

W tym roku można również korzystać z listy stworzonej specjalnie dla dzieci. Dzięki temu możemy wspólnie z naszymi pociechami rozwijać się czytelniczo i spędzać razem czas!

Więcej szczegółów na Facebooku i Instagramie!