New items
RL9 czyli Lewandowski
Z ogniem we krwi
Jestem twoją córką
Pogo
Ciemnonoc
 
Krakowska Książka Miesiąca
Prawdziwe życie
Kwiatkowska : żarty się skończyły
Floryda
Polak z wyboru czyli Szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą : wspomnienia
Rodziewicz-ówna : gorąca dusza
 
Nagroda Żółtej Ciżemki - nagrody i nominacje
Wihajster czyli Przewodnik po słowach pożyczonych
Smacznego, proszę wilka!
Tru
Boso
Wojtek
 
Rekomendacje Biblioteki Kraków
Chrobot : życie najzwyklejszych ludzi świata
Dziennik : zagadkowa podróż
Zebra
Miś zwany Paddington
Jungle speed : bądź szybki!
 
#Ogarniam Życie
Koniec gry
Orkan : depresja
Weronika i zombie
Dom nie z tej ziemi
Chłopiec znikąd
 
Audiobooki
Gdzie przykazań brak dziesięciu
Ferdydurke
Nowy wspaniały świat
Arystokratka na królewskim dworze
Tajemnica sosnowego dworku
 
Duże Litery
Architekci śmierci : rodzina inżynierów holocaustu
Brzoskwinie dla księdza proboszcza
Niebo bez ptaków
Ogród wspomnień
Nie odchodź
 
Gry
Misia i jej mali pacjenci : klinika młodego weterynarza
IQ link
Mam cię! Kto kogo?
Potworne porządki / [autor] Gamewright
Oil City : galicyjska gorączka czarnego złota
 
Czytaki
Hycel
Hipisi w PRL-u
Big Dick : fikcja dokumentalna
Dziewczyny do wynajęcia
Byliśmy łgarzami
 
Książki w języku angielskim
On beauty
No cover
Redeemer
Goose that laid the Golden Eggs
Life after life
No cover
First among equals
 
Książki w języku chorwackim
Izabrane pjesme
Izabrana djela
Sveske
Izabrana djela
Stjecaj okolnosti
 
Książki w języku francuskim
particules élémentaires : roman
Petit Nicolas voyage
petit Nicolas et les copains
Le cheval des cavernes
L'oie magique
 
Książki w języku hiszpańskim
Burlador de Sevilla
No cover
Donde estan los huevos de la codorniz?
Mario Muchnik, el fotógrafo
No cover
Mañana 1 : Cuaderno de Ejercicios
No cover
Las pelirrojas traen mala suerte
 
Książki w języku litewskim
Aštrūs pjūviai : romanas
Atsargiai, norai pildosi
Tik laikas parodys
Atsiminimai be nuobodybių
Gyvenimo lygmenys
 
Książki w języku niemieckim
No cover
Der Schwarm : roman
Leiden des jungen Werther : Roman
Aus dem Tagebuch
Die Stunde der Erben : roman
Nussknacker und Mausekönig : ein fantastisches Märchen
 
Książki w języku rosyjskim
No cover
Doktor Ajbolit
No cover
Hoždenie po mukam : trilogiâ. 2,
No cover
Nakanune : roman
No cover
Fedor Ivanovič Šalâpin. T. 2,
No cover
Valdajskie kolokol'cy : povect'
 
Książki w języku ukraińskim
Malenʹkij princ : povìstʹ
Vorčaniâ starogo Taksa : dûžina baek Solomona HÌÌ- vtoraâ častʹ : nepedagogičeskaâ povestʹ-skazka v rasskazah dlâ ditej i ih roditelej
Prigodi hrûšì
Pustocvìt
Temnì časi
 
Audiobooki dla niewidomych i słabowidzących - format DAISY
No cover
Sezon na panny młode
No cover
Dobra pani ; A...B...C... ; Gloria victis
Pan Wołodyjowski
No cover
Bez krwi
No cover
Duchy wiatru
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Airport Library – Odlotowa Biblioteka na lotnisku w Balicach!

W hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem.

Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian.

Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie.

Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie bookcrossingowej. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozpowszechniane są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.

#52tygodniezBibliotekąKraków 2023 – dołącz do wyzwania czytelniczego!

Już po raz trzeci rusza akcja #52tygodniezBibliotekąKraków! Będą niespodzianki, znani goście i specjalna lista dla dzieci!

Wyzwanie #52tygodniezBibliotekąKraków wciągnęło wielu naszych czytelników. Po raz trzeci postanowiliśmy wyruszyć z kolejną edycją – już trzecią! Na naszej Facebookowej grupie #52tygodniezBibliotekąKraków – wyzwanie czytelnicze 2023 wymieniamy się książkowskazami oraz czytelniczymi sukcesami. Nasza grupa to jednocześnie internetowa bezpieczna przestrzeń, pozwalająca na wymianę opinii oraz czytelnicze mięsne dyskusje!

Akcja trwa cały rok. Jej celem jest przeczytanie 52 książek w 52 tygodnie. By nieco pomóc, stworzyliśmy listę 52 kategorii, na których można się opierać przez całe wyzwanie. Co tydzień na grupie na FB będzie pojawiał się post z naszym książkowskazem 🙂 Odwiedzą nas znani i lubiani goście i gościnie. Kto będzie? Słodka tajemnica! 😉

W tym roku można również korzystać z listy stworzonej specjalnie dla dzieci. Dzięki temu możemy wspólnie z naszymi pociechami rozwijać się czytelniczo i spędzać razem czas!

Więcej szczegółów na Facebooku i Instagramie!